8. PLIVAČKI MITING Sv. Krševan 2016

DUJE MILAN NAJBRŽI SA NOVIM REKORDOM MITINGA

U povodu obilježavanja proslave Dana grada Zadra ove nedjelje 20. studenog 2016. godine na zatvorenom bazenu ŠC “Višnjik” održan je tradicionalni osmi po redu Plivački miting Kluba daljinskog plivanja “Donat” na 1500m. Na natjecanju je nastupilo ukupno 29 plivačica i plivača iz cijele Hrvatske, što je nešto manji broj natjecatelja nego proteklih godina, ali to nije umanjilo kvalitetu natjecanja, te isplivanih vremena na mitingu na kojem je isplivan i rekord staze. Apsolutni pobjednik mitinga u muškoj konkurenciji je plivač Duje Milan iz KDP Split s vremenom 15:35.97 što je novi rekord mitinga kojeg je do sada držao Roko Čopac, KDP Split iz 2012. godine s vremenom 16:07.49, dok je apsolutna pobjednica u ženskoj konkurenciji plivačica Antonia Buličić iz KDP Split s vremenom 17:29.25. Od domaćih plivača najbolji rezultat ostvario je Dražen Adžić s vremenom 20:17.92, što je 6. mjesto u apsolutnoj kategoriji muškaraca te osvojeno 1. mjestom u kategoriji M40-49. dok je kod domačih plivačica najbolji rezultat ostvarila Petra Rudić s vremenom 20:47.17 , što je isplivano drugo vrijeme u apsolutnoj ženskoj konkurenciji, te osvojeno 2. mjesto u kategoriji Ž14-15.

Svake godine nakon završetka natjecanja plivala se egzibicijska utrka: štafeta 4x50m slobodno na kojoj su pored plivača natjecatelja mogli nastupiti i ostali plivači te rekreativci. Štafetu su morali sačinjavati najmanje jedna plivačica i tri plivača, a njihov ukupan zbroj godina trebao je biti preko 130. Ukupno je nastupilo 6 štafeta, a pobjedničku štafetu su sačinjavali Petra Rudić, Dražen Adžić, Neven Pedišić i Roman Richter s vremenom 01:53.12, drugo mjesto zauzela je štafete u sastavu Antonija Buličić, Mladen Milošević, Duje Milan i Petar Matić s vremenom 01:55.90, dok je treće mjesto zauzela štafeta u sastavu Josipa Šimičević, Alen Fain, Hrvoje Benković i Miran Hrđok s vremenom 02:14.90.
Plivači koji su sudjelovali na mitingu izrazili su svoje zadovoljstvo organizacijom natjecanja, te najavili sudjelovanje i iduće godine, što je dalo poticaj organizatoru da natjecanje digne na još veću razinu.

Donosimo ostale rezultate isplivane apsolutno i po kategorijama:

POREDAK APSOLUTNO:

Disciplina: 1500m SLOBODNO MUŠKARCI (M)
1. DUJE MILAN KDP SPLIT M(16-19) 15:35.97
2. PETAR MATIĆ KDP SPLIT M(30-39) 17:28.11
3. DORIJAN MARIN PK JADERA M(14-15) 18:27.88

Disciplina: 1500m SLOBODNO ŽENE (Ž)
1. ANTONIA BULIČIĆ KDP SPLIT Ž(14-15) 17:29.25
2. PETRA RUDIĆ KDP DONAT Ž(14-15) 20:47.17
3. EMA KRSTIĆ KDP DONAT Ž(0-13) 24:56.92

REZULTATI PO DOBNIM KATEGORIJAMA MUŠKARCI:
Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (0-13g) (M)
1. Leon Rupnik-Buterin PK ZADAR 20:34.36
2. Toni Pedišić PK ZADAR 21:56.70
3. Diego Bajlo PK JADERA 22:00.18
4. Šimun Srzić PK ŠIBENIK 22:19.00
5. Josip Bepo Srzić PK ŠIBENIK 23:47.00

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (14-15g) (M)
1. Dorijan Marin PK JADERA 18:27.88

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (16-19g) (M)
1. Duje Milan KDP SPLIT 15:35.97

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (20-29g) (M)
1. Roman Richter KDP POSEJDON 19:38.23

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (30-39g) (M)
1. Petar Matić KDP SPLIT 17:28.11
2. Miran Hrđok KDP POSEJDON 20:34.27
3. Niko Vlatković KDP ZADAR 20:59.02
4. Mate Matić KDP SPLIT 21:48.52
5. Hrvoje Benković ZADAR 22:55.89
6. Frane Vlatković KDP ZADAR 24:09.97
7. Mateo Peroš KDP ZADAR 24:12.81
8. Krešimir Bošković KDP SPLIT 25:15.00
9. Marin Perica KDP DONAT 28:37.98

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (40-49g) (M)
1. Dražen Adžić KDP DONAT 20:17.92
2. Mate Perić KDP ZADAR 21:48.52
3. Neven Pedišić KDP DONAT 22:25.81

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (50-59g) (M)
1. Sven Troskot KDP ZADAR 21:10.18
2. Alen Fain KDP DONAT 23:19.32
3. Goran Rakocija KDP SPLIT 28:12.36

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Muški (+60g) (M)
1. Mladen Milošević KDP SPLIT 24:52.23

REZULTATI PO DOBNIM KATEGORIJAMA ŽENE:
Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Žene (0-13g) (Ž)
1. Ema Krstić KDP DONAT 24:56.92

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Žene (14-15g) (Ž)
1. Antonia Buličić KDP SPLIT 17:29.25
2. Petra Rudić KDP DONAT 20:47.17

Disciplina: 1500m SLOBODNO Kategorija: Žene (20-29g) (Ž)
1. Antonela Šimičević KDP DONAT 26:31.59
2. Josipa Šimičević ZADAR 27:45.17

REZULTATI ŠTAFETE 4X50M SLOBODNO:
1. Petra Rudić, Dražen Adžić, Neven Pedišić, Roman Richter ( ekipa Uvijek mladi ) 01:53.12
2. Antonija Buličić, Mladen Milošević, Petar Matić Duje Milan ( ekipa KDP Split ) 01:55.90
3. Josipa Šimičević, Alen Fain,Hrvoje Benković, Miran Hrđok ( ekipa Podmornice ) 02:14.90
4. Antonela Šimičević, Hrvoje Bailo, Niko Vlatković, Mate Matić ( ekipa Razbijači ) 02:16.17
5. Ema Krstić, Slavko Kulaš, Krešimir Bošković, Goran Rakocije ( ekipa Sv. Duje ) 02:30.00
6. Mirna Mikec, Siniša Pezelj, Ivan Brkić, Renato Pilipović ( ekipa TNT ) 02:48.00

 

SvKrševan 2016 1500